benan-sahinbasUzman Klinik Psikolog Benan ŞAHİNBAŞ, Lisans eğitimini Beykent Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlamıştır. Akademik kariyerini İstanbul Gelişim Üniversite’sinde Prof.Dr. Mustafa BİLİCİ danışmanlığında “Evli Bireylerde Bağlanma Stillerinin Aldatma Eğilimi ve Cinsel Yaşantılar ile İlişkisinin İncelenmesi” tezi ile Yüksek Lisans’ını bitirerek uzmanlığını almıştır.

Eğitimi sırasında; Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Medicell Tıp Merkezi gibi çeşitli hastane ve kurumlarda psikolog olarak staj yapmış ve kendisini geliştirmiştir.

Eğitim sürecinde bir çok kongre ve seminere katılmış, gönüllü projelere de destek vererek akademik hayatını geliştirmeyi hedeflemiştir.

Prof.Dr.Perin YOLAÇ’tan “Bilişsel Davranışçı Terapi” tekniğini, Psikiyatr Dr. Alp KARAOSMANOĞLU’ndan ” Şema Terapisi”  tekniğini, Uzm.Dr.Fikret Ferzan GIYNAŞ’tan “Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi” tekniğini almıştır. Klinik Görüşme Beceri Süpervizyonunu ise Psikolojik Danışman Nurten Aba ve Uzm.Klinik Psk.Melda YAKUPOĞLU eşliğinde tamamlamıştır. Aldığı diğer test eğitimleri arasında; Goodenough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Denver II Gelişim Tarama Testi, Luisa Duss Psikanalitik Öykü Tamamlama Testi, Peabody Resim- Kelime Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, WISC-R, Draw a Person, Draw a Family(hareketli-tılsımlı), KHTP, Draw a Tree, Aile ve Çift Terapisi Eğitimi, MMPI Çoklu Kişilik Envanteri, MOXO Dikkat Ölçme Testi ve bunlar gibi bir çok sertifikasyon ve eğitim programları bulunmaktadır. Bu eğitimlerden başarı ile sertifika, katılım ve eğitim belgeleri almıştır. Test ve terapi teknikleri eğitimlerine halen devam etmekte olup, her gün gelişmekte olan psikoloji ve psikiyatri dünyasını da yakından takip etmektedir.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Türk Psikologlar Derneği (TPD) üyesidir.

Şuanda Anı Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çocuk-ergen-yetişkinlerle terapilerini yürütmektedir.

Anı Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nin kurucusudur.

Sitemizin Toplam Ziyaretçi Sayısı: 65