Hayatınızda tekrar ettiğini fark ettiğiniz, bir süre denediğiniz halde çözüm bulamadığınız sorunlar yaşadığınızda, bu sorunlar günlük yaşamdaki iş ve ilişkilerinizi olumsuz yönde etkilediğinde ya da duygu durumunuzdaki olumsuz değişimler halinde yardım alabilirsiniz.

Seanslarımız ortalama haftada bir veya iki haftada bir gerçekleştirilir; ancak çok özel durumlarda haftada 2-3 seans görüşme de yapabiliriz.

İlaç kullanımının şart olduğu bazı psikolojik problemler vardır. Alanında yetkin ve güven duyduğunuz bir uzman ilaç kullanımını öneriyorsa bu öneriyi ciddiye alın ve kendisinden konuyla ilgili detaylı bilgi edinin.

Terapinin ne kadar süreceği kişiden kişiye değişir. Genellikle terapistiniz ikinci seanstan sonra birlikte belirlediğiniz hedeflere ne kadar sürede ulaşacağınız hakkında bilgi verecektir. Birçok problemde bilişsel-davranışçı terapiler yoluyla 12-20 seans arasında ciddi düzeyde iyileşme sağlanır. Bazı danışanlar 6-8 seans gibi kısa bir süre içinde iyileşme gösterirken, bazıları aylarca terapiye devam eder.

Klinik psikolog 4 yıllık psikoloji eğitiminin ardından klinik psikoloji alanında 2 ya da 3 yıllık lisansüstü eğitim (master)  alan kişidir. Lisansüstü eğitim (master) uzmanlık eğitimidir. Klinik psikolog, klinik psikoloji alanında uzmanlaşmış kişidir. Klinik psikolog anormal insan davranışları, zihin hastalıklarının ya da psikolojik problemlerin psikoterapi yoluyla tedavi edilmesinde uzmandır.

Bazı sorunlar sadece ilaç yoluyla çözülebilirken, bazılarının çözümü hem ilaç hem psikoterapi gerektirir. Bazen ise yalnızca psikoterapi desteği yeterlidir. Buna kişinin kendisinin karar vermesinden ziyade bir uzmana danışması daha uygun olacaktır. Psikologlar ve psikiyatristler birbirine bağlı çalışır. Herhangi birine başvurduğunuzda gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.

Bir seans ortalama 50-60 dakika sürer.

Herhangi bir ilacın kullanılması veya bırakılması hususlarında , öncelikle doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Özellikle psikiyatrik ilaçlarda kesinlikle kişisel kararlardan kaçının ve doktor kontrolünde hareket edin.